, ,

Męskie Pudełko Nicości


Kto z nas na pytanie "O czym myślisz?" nie usłyszał nigdy od mężczyzny odpowiedzi brzmiącej "O niczym"? Ta jakże dobrze znana nam odpowiedź była i niewątpliwie nadal bywa punktem zapalnym wielu niepotrzebnych sprzeczek i kłótni.

Na ratunek wszystkim sfrustrowanym przychodzi amerykański komik Mark Gungor, który w humorystyczny sposób tłumaczy różnice w sposobie funkcjonowania mózgu męskiego oraz kobiecego. Według Mark'a mózg mężczyzny jest miejscem uporządkowanym, gdzie każda istotna sprawa ma swoje osobne, małe pudełko. I tym samym w mózgu mężczyzny znajdziemy na przykład pudełko z etykietą "Żona", "Teściowa", "Dzieci", "Samochód", "Pieniądze", "Praca", "Piłka nożna", "Koledzy", itp. Co więcej, męski mózg rządzi się jeszcze jedną złotą zasadą - otóż pudełka nie mogą się stykać. Ta charakterystyczna konstrukcja uniemożliwia tym samym mężczyznom myślenie o kilku rzeczach czy też sprawach na raz. Nasi Panowie nie potrafią skupić się jednocześnie na zawartości dwóch czy trzech pudełek, bo ich mózg nie zna pojęcia "chaosu". Szczerze powiedziawszy, muszę przyznać, że trochę prawdy w tym jest... Znam niewielu mężczyzn, którzy mogą pochwalić się umiejętnością tzw. podzielności uwagi.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z mózgiem kobiecym, którego konstrukcji nie da się opisać innym słowem niżeli chaos. Według komika każda myśl w mózgu kobiety powiązana jest z pozostałymi. Innymi słowy mózg kobiety to jeden wielki kłęb przewodów, które sterowane są emocjami i dlatego też panie mają świetną pamięć - szczególnie w sytuacjach, w których mężczyzna sobie nagrabił. Skąd to stwierdzenie? Ponieważ wydarzenie połączone z emocjami wbija się w pamięć. Również z tą kwestią ciężko jest mi się nie zgodzić - tym bardziej, że wiem sama po sobie, że wypomnieć potrafię rzecz z czasów ery dinozaurów, o której mój kochany Pan i Władca zdążył już dziesięć razy zapomnieć. :)

No dobrze, ale o co chodzi z tym "Pudełkiem Nicości" w tytule postu?

Pudełko Nicości

W męskim mózgu znajduje się nietypowe miejsce - nazwane przez komika "Pudełkiem Nicości". To właśnie tu zamykają się mężczyźni, kiedy przykładowo wędkują czy też przeskakują po kanałach telewizyjnych. Okazuje się, że podczas wizyty w Pudełku Nicości wszystkie podstawowe funkcje życiowe mężczyzny są podtrzymywane przez organizm, który przełącza się w tryb oszczędzania baterii. Kiedy pada zatem pytanie "O czym myślisz?" mężczyzna nie kłamiąc odpowiada, że o niczym, ponieważ w pudełku, w którym aktualnie się znajduje nie ma zupełnie NIC. Biorąc pod uwagę fakt, że spośród wszystkich pudełek, jakie mężczyzna ma w swoim mózgu, Pudełko Nicości jest jego ulubionym - nic dziwnego, że tak często słyszymy odpowiedź, której nie rozumiemy - bo przecież "Jak można myśleć o niczym?!". Co gorsza, to miejsce zdaje się być jakąś męską świątynią, do której to kobiety nie są dopuszczone, a wszystko to ze strachu. Ze strachu przed zaaranżowaniem tej pustki, udekorowaniem jej - wręcz wrogim przejęciem Świątyni Dumania. I na nic nasze zapewnienia, że chcemy tylko pomóc, rozświetlić to puste i smutne miejsce... Pudełko Nicości z definicji ma być pozbawione dodatków, kolorów - czegokolwiek. Ma być puste i koniec dyskusji.


Mam nadzieję, że ten odrobinę humorystyczny wpis pomoże Wam zrozumieć mężczyzn i zamiast rozdmuchiwać następnym razem kwestię myślenia o niczym, po prostu się uśmiechnąć i pozostawić swojego ukochanego w miejscu, którego będzie strzegł rękami i nogami. Pozwólmy Pudełku Nicości żyć własnym życiem.

Z kolei wszystkich Panów zachęcam do zgłębienia tajemnic kobiecych zachowań oraz czytania między wierszami, gdyż to co mówią, a co myślą kobiety to dwie różne rzeczy. :)


Serdecznie polecam skecz Mark'a Gungor'a - wersja skrócona z polskimi napisami.

Na YT można również znaleźć pełną wersję (2 godzinną) powyższego skeczu bez polskich napisów.

0 komentarze :

Prześlij komentarz